-OPAĽOVACIE KRÉMY-

Ahojte 🙂

Tak ako som písala v minulom článku LINK TU , tak medzi najpotrebnejšie veci na dovolenku patria aj opaľovacie krémy. Vybrala som tie najlepšie pre mňa a medzi ne patria aj tie, ktoré si beriem so sebou. Moja pokožka nie je citlivá a nemám problém ani s opaľovaním. Napriek tomu sa ju snažím chrániť. Ak to u vás inak, odporúčam sa poradiť s lekárnikom alebo kožným doktorom. Opaľovacie krémy mám väčšinou z lekárne. Kúpite ich tam lacnejšie a podľa mňa aj kvalitenjšie ako v drogérií. Kozmetické produkty som do článku nezaradila. Na dovolenku si zoberiem len pár potrebných produktov. Budem rada, ak si moja pokožka pri mori oddýchne a možno mi pomôže zbaviť sa nedostatkov. Pokiaľ je moja pokožka opálená make-up nepoužívam. Nedostatky prekryjem korektorom, upravím obočie, nanesiem špirálu a make-up je hotový. Leto je obdobie, keď vynechávam veľmi veľa krokov v líčení a po očných tieňoch siaham minimálne.

Dobre vieme, že slnko pri mori je oveľa agresívnejšie a silnejšie ako u nás. Nikto z nás sa predsa z dovolenky nechce vrátiť bez opálenej pokožky, ale nie za každú cenu. Vaša pokožka si určite zaslúži tu najlepšiu starostlivosť, preto by ste na opaľovacích a telových krémoch nemali šetriť. Je veľmi dôležité, pleť dostatočne hydratovať ako z vonku, tak aj z vnútra. Pleť sa suší, namáha a tým nie je pružná. V lete veľmi veľa dermatológov odporúča aj výživové doplnky, ktoré pleti dodávajú pružnosť. Napríklad: revitalizačný kolagén na pleť .  Poprípade pred dovolenkou užívať vitamíny ako Beta-karotén, ktorý pomáha k rýchlejšiemu opaľovaniu. Ak tabletky veľmi neuznávate, tak aj čerstvá mrkva robí zázraky. 🙂 Pekné opálenie môžete získať, aj keď budete ležať pod slnečníkom. Ako? Pomocou špeciálnych opaľovacích výrobkov, ktoré podporujú a zintenzívňujú opálenie. Na dovolenke používam prvé dni vyšší faktor, aby si moja pokožka zvykla a nespálila som sa hneď prvý deň. Postupne faktor znižujem. V prípade, že vás natieranie nebaví, tak si môžete zakúpiť vodeodolný krém, ktorý netreba natierať tak často. Odporúčam pred prvým opaľovaním použiť peeling, ktorý odstraní odumreté časti pokožky a pripraví ju na nové opálenie. Pri dobrej hydratácií a ochrane pred slnkom, by ste mali predísť zlúpaniu sa a škaredým flekom. No s mojou skúsenosťou sa začnem lúpať a ako prvé začnem nosom a potom dekoltom.

Na tvár zvyčajne používam aj 50-tkou, keďže okolie očí ma veľmi tenkú a citlivú pokožku. Nie je veľmi príjemné sa hneď v prvý deň spáliť a ostatné dni sa trápiť v chládku a v tričku. Aj po aplikácií vyššieho faktoru vás opáli. Väčšina ľudí ma predsudky pred vyšším faktorom, ale nie je to tak. Faktor nás chráni pred slnčným žiarením, nie pred opaľovaním. Tak isto platí, že postupné opaľovanie vydrží omnoho dlhšie ako nárazove. 🙂 Poslednú vec, na ktorú zabúda väčšina z nás sú pery. Tak ako pokožku, tak aj pery treba chrániť pred slnečným žiarením a nato sú najlepšie balzamy s ochranným faktorom. 🙂

Recenziu na tieto produkty vám v tomto článku nebudem písať. Skôr som chcela ukázať čo si so sebou beriem ja a možno vás trochu inšpirovať. Niektoré z týchto produktov mám už otestované a niektoré sa chystám až na dovolenke. Na každej fotke je jasne vidieť o aký produkt ide, takže ceny a iné informácie nájdete v každej lekárni alebo na internete.

Telové mlieko po opaľovaní bude jednoznačne Bioderma 🙂

Ku krásne opálenej pokožke patrí aj žiarivý úsmev. O Crest pásikoch som vám už na mojom blogu písala. Donedávna sa dali objednať len zo zahraničia. Dnes ich objednáte aj na tejto stránke: bieliace pásiky série 3D White  

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *