-MY SUMMER 2017-

Ahojte 🙂

Leto síce pomaly končí, ale ešte mám nejaké voľno pred sebou. Prázdniny mi zbehli ani neviem ako, ale do konca septembra je ešte času dosť. Väčšinu času trávim doma na východe a môj byt v Trnave som už pekne dlho nevidela. Popravde mi Trnava veľmi chýba, ale užijem si ju dosť, keď začne opäť škola. Trnava je mesto, ktoré mi veľmi prirástlo k srdcu, ale aj napriek tomu sa chcem po škole vrátiť na východ. Nie do Trebišova odkiaľ pochádzam, ale do Košíc, ktoré ma vždy svojim spôsobom lákali. Pôvodne som tam plánovala aj študovať vysokú školu, no po istom rozhodovaní som to prehodnotila a vybrala som si školu v Trnave. Každý pekný deň z mojich prázdnin sa snažím využiť a tráviť ho s rodinou alebo priateľmi. Naopak sú dni, kedy potrebujem chvíľku pre seba a idem niekam na kávu. Venujem sa blogu, čítam články alebo len tak sedím a rozmýšľam. Toto leto patrí asi medzi moje najkrajšie. Možno je to tým, že je to moje posledné študentské.

V deň keď som ukončila môj predposledný ročník na vysokej škole som nemala asi ani jeden deň, ktorý som strávila doma. Prvý mesiac prázdnin bol síce upršaný, ale časom sa to upokojilo a teplých dní bolo viac. Pri vode som strávila o dosť viac dní ako minulé leto. Aj napriek tomu, že vysoké teploty veľmi neobľubujem, tak pri vode sa to celkom kompenzovalo. Po X rokoch som navštívila Domašu, kde som strávila asi každé leto ako malá s mojou rodinou. Na Domaši sa konal festival Hip-Hop Žije, ktorého som sa zúčastnila a bavila som sa dobre. Druhý deň síce nevyšiel pre zle počasie, ale to nevieme ovplyvniť.

Keďže som pri mori toho roku ešte nebola, tak som si trošku predĺžila leto a predposledný augustový deň odlietam s kamarátkami na dovolenku do Turecka. Poctivo odpočítavam dni cez aplikáciu a podvedome si namýšľam, že čím viac ju budem otvárať, tým budu dni rýchlejšie ubúdať. Je to už len pár dní a ja by som si už najradšej balila kufor 😀 Ale prejdeme k mojmu letu. Videla som pekné miesta, o ktorých som ani nevedela. Strávila som viac času vonku na čerstvom vzduchu, ako v podnikoch a zistila som, že to ma oveľa lepšiu a krajšiu atmosféru. Oplatí sa nosiť v kufri podsedáky a vychutnať si večer na zemi alebo na tráve. Venovala som sa mojím najbližším a hlavne som trávila oveľa viac času s rodičmi.

Po niekoľkých rokoch som sa opäť vrátila k môjmu najobľúbenejšiemu športu. Tenisu, som sa venovala niekoľko rokov, ale akonáhle prišla stredná škola, tak ma po roku začali zaujímať iné veci a tenis som posunula na vedľajšiu koľaj. Toto leto som si povedala, že je škoda skladovať rakety v pivnici a prišiel čas ich oprášiť. Na začiatku to bola menšia katastrofa, ale pomaly sa do toho dostávam. Ide len o to aby som si zahrala a vyplnila svoj voľný čas športom. Toto leto je očividne nostalgické, lebo asi 9 rokov dozadu som spravila skúšky a obdržala zelenú kartu na golf. Po mojom prvom a jedinom turnaji som palice odložila a prestala som sa mu venovať. Nemala som tam svoju vekovú kategóriu a so staršími ma to nebavilo. No a toto leto som sa k ním vrátila a dúfam, že mi to vydrží podľa mojich možností.

Nie je to tak dávno čo som si kúpila športové oblečenie Under Armour, ktoré využívam na golf a tenis. Je kvalitné, pohodlné a štýlové.

K líčeniu bohužiaľ cez leto nemám veľmi blízko a neviem si ani predstaviť, aby som si vôbec konturovala tvár. Úplne základný make-up a keby nemám problematickú pleť, tak ani to. No na druhej strane testujem krémy, olejčeky, scruby a iné veci, ktoré vyživujú moju pleť. Ak budem mať na dovolenke dobrý internet určite nájdete nejaké mini rýchle recenzie na mojom Instagrame alebo FB stránke. Jediné čo ma fakt už nebaví je mať každý deň oholené nohy, preto som aj rozmýšľala, že by to mohla uľahčiť účinná laserová epilácia . Viete mi poradiť? Nejaké skúsenosti? Verím, že nie som jediná, ktorú to nebaví 😀

Aj keď som mala v pláne toto leto trošku viac cestovať, tak aj napriek tomu som za toto leto vďačná, šťastná a spokojná. Na mojom zozname zostali Tatry a Anglicko. Tieto dve miesta by som chcela navštíviť do konca roka. Čaká ma ešte jedna veľká udalosť a to je svadba mojej veľmi veľmi dobrej kamarátky, na ktorú sa teším ako na svoju. 🙂 Budem jednou z družičiek, čo je pre mňa veľká česť. Rozlúčku so slobodou máme za sebou, aj keď som bola jej súčasťou len pár hodín a to nie veľmi prítomná. Niekedy si proste nevyberieme a mňa prepadla viróza, takže som stihla len fotku. Verím, že si to vynahradíme na svadbe 🙂

Určitá časť leta sa zmestila do článku a možno pribudne aj článok z dovolenky 🙂

Užívajte leto 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *