ČO SI BALÍM NA DOVOLENKU?

Ahojte :))

Obdobie dovoleniek je tu a ja som sa rozhodla tématicky spojiť článok s tým čo ma čaká. Uľahčí mi to balenie a predídem tomu, že si niečo zabudem. Keď sa chystám preč na viac dní, zvyknem si robiť niekoľko dní do predu zoznam vecí, ktoré nesmiem zabudnúť. Ostatné dni ho doplňujem o nejaké drobnosti, na ktoré som si vtedy nespomenula. Je to veľká pomôcka, hlavne pre zabúdlivcov. Zoznam by mal byť prehľadný a zbalené veci postupne vyčiarkovať zo zoznamu. Keď som už zbalená prejdem si veci podľa zoznamu a uistím sa či som na niečo nezabudla. Nie je predsa príjemné si zabudnúť nabíjačku alebo pas, to nám pravdepodobne veľmi nezlepší výlet/dovolenku. Ja si už robím plány, čo so sebou zbaliť na dovolenku a čo zas bude zbytočné. Samozrejme najpodstatnejšou vecou sú doklady. Preto som si vytvorila TO DO LIST, ktorý potrebujem splniť a niečo aj dokúpiť. Možno to je zbytočné a možno to robíš aj práve ty, ale ja si so sebou nosím pre istotu kópiu pasu a občianského preukazu. Nehovoriac o tom, že je veľmi dôležité si skontrolovať plastnosť pasu, ktorá tuším nesmie prekročiť 3 mesiace pred skončením platnosti cestovného pasu. Ďalšou vecou bez ktorej nevycestujem je taštička prvej pomoci. Nie som určite jediná, ktorej sa stala ta najnepríjemnejšia vec, ktorá sa asi na dovelnke môže stať. Ochorieť. Takže lieky v mojej cestovnej výbave nesmú chýbať, ale pevne verím, že ich nebudem potrebovať.  Určite v článku nájdete veci, ktoré nebudete pokladať za podstatné a prídu vám úplne zbytočné ich ťahať so sebou. No, aj napriek tomu si myslím, že sa vo väčšine zhodneme. Nezvyknem robiť stresy ani paniku, ale som rada, keď mám všetko predom prichystané a viem, že nič nezabudnem. Knihy na čítanie si už pomaly hromadím a som veľmi zvedavá koľko toho stihnem.

 

Viem, že som v minulom článku spomínala, že určite nájdete na blogu nejaký článok s produktami, ktoré si so sebou zbalím, ale rozhodla som sa do toho zapojiť aj úplne bežné a potrebné veci. Samozrejme dúfam, že stihnem aj článok s kozmetickými produktami, ktorý výjde koncom týždňa alebo začiatkom budúceho.

Hlavné je si dovolenku užiť a NIČ nerobiť 🙂

Keďže  idem do krajiny, kde nepredpokladám zlé počasie, tak nejaký svetrík a mikinu budem potrebovať len do lietadla, poprípade na prehodenie v menej teplý večer. Takže na zozname určite nájdete veci, ktoré v mojom cestovnom kufri chýbať určite nebudú a možno nejaké inšpirácie v podobe fotiek. Budem rada, ak ma upozorníte na niečo dôležité čo som zabudla, poprípade mi poradíte niečo, s čím máte dobré skúsenosti a oplatí sa to zbaliť so sebou. Veľkou pomôckou je aj špeciálna mini váha na batožinu, ktorú len zapnete okolo ručky na vašej batožine a nadvihnete ju. Predídete plateniu za nadváhu alebo aspoň budete vedieť s koľkými kilami navyše môžete rátať.

Hlavné je nezabudnúť na niečo pohodlné a teplé do lietadla. Cestu si vychutnáte a nebude vás nič tlačiť 🙂 V letiskovej hale a v lietadle učite klimu nešetria a nebolo by veľmi príjemné mrznúť celú cestu.

Určite vám v kufri nesme chýbať slušnejšie oblečenie na večeru, pokiaľ budete bývať v hoteli. Inak vám celé dni určite postačia plavky, prehoz, šaty, tuniky.. resp. plážové oblečenie.

Topánky si balím jednoduché a ľahko kombinovateľné 🙂 Jeden pár tenisiek do lietadla, poprípade fitka v hoteli. Obľúbené sandálky, ktoré dopasujem ku každému outfitu, aj keď sama neverím tomu, že si zbalím len jeden pár 😀 A klasické flip-flop k vode, v ktorých budem tráviť asi väčšinu času.  Ak by ste sa chceli inšpirovať …. letné dámske sandále

Plážová taška, ktorá so mnou prežije každý deň pri vode a vystriedá ju malá crossbody univerzálna kabelka na večeru. Myslím si, že by som asi viac tašiek ani nevyužila. Pokrývka hlavy je určite veľmi dôležitá a pred silným celodenným slnkom tobôž.  Veď dnes už šiltovky alebo klobúky pasujú každej z nás a ešte to vyzerá aj dobre 🙂

Doplnky mi ťažkú hlavu nerobia, hlavne niečo praktické k vode, ako malé napichovačky do uší a môj klasický náhrdelník s mackom a náramok so sloníkmi, bez ktorých by som asi ani neodišla. I keď nie je asi najvhodnejšie nosiť do mora šperky, ktoré pre váš majú citovú hodnotu.  Na tejto stránke šperky  som si našla krásny náhrdelnik s malými napichovačkami, ktorý by bol určite vhodný aj na bežné nosenie. Páčia sa mi šperky s motívom ležiacej osmičky, tak ak to do dovolenky ešte stihnem, tak pocestujem s novým setom :).

Kozmetické pokračovanie môžete čakať najbližšie dni na blogu 🙂

.

.

.

Enjoy

One thought on “ČO SI BALÍM NA DOVOLENKU?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *