ČO NESMIE CHÝBAŤ V MOJOM ŠATNÍKU?

Ahojte 🙂

Začnem asi jednou veľkou pravdou, ako každá žena bojujem s tým, že nemám čo na seba. Každodenný problém, ktorý trápi asi každú z nás. Možno na zopár výnimiek, keď sme len pár dní po dobrých nákupoch. Síce to už nieje ako kedysi a môj šatník už nepraská vo švikoch, ale aj tak. Stále tam mám dosť kúskov, z ktorých sa dá poskladať nejaký outfit. No napriek tomu sa prezliečiem aj 3x, kým som aspoň trošku spokojná. Tak som si šatník poctivo vytriedila a kúsky, ktoré som roky odkladala s tým, že si ich ešte raz možno zoberiem, skončili v rukách niekoho, kto ich využije určite viac. Pri triedení som narazila na kúsky, ktoré som dlho nevidela a tešila som sa im, ako novým. Na druhej strane mám väčší prehľad o tom čo mám v skrini. Nevyberám si z piatich podobných košieľ, ale z dvoch a musím povedať, že mi to pomohlo.

Celkovo sa môj pohľad na módu zmenil a preferujem skôr jednoduché kúsky, ktoré dokážem ľahko kombinovať. Nepotrpím si na najnovšie kolekcie a nemusím mať všetko čo sa práve nosí. Naopak, nosím to, čo sa páči mne. Mám radšej oblečenie, ktoré je pohodlné, nekrčivé a najlepšie v čiernej farbe. Nie je to tým, že by som nemala rada farebné kúsky, ale cítim sa v nej dobre. 🙂 Príde mi, že je stále elegantná a stačí ju oživiť jedným farebným kúskom alebo výrazným šperkom. Pár rokov dozadu som nakupovala bez rozmyslenia, vzala som čo sa mi na prvý pohľad páčilo a vôbec som sa nezamýšľala nad otázkou či to oblečenie naozaj využijem. Neskôr sa mi v šatníku kopili veci, ktoré som na sebe nikdy nemala a to ma mrzelo. Teraz mi spraví radosť aj jedna vec, pokiaľ viem, že ju budem nosiť a vydrží mi dlho. V šatníku je lepšie držať niekoľko správnych kú skov a to sa týka aj nočných košieľok , kúskov na doma alebo na šport.

Na svoje veci si dávam pozor, oblečenie neničím, aj keď sa to práve netýka topánok. Sama neviem akým zázrakom sa mi stále podarí nevedome zničiť topánky. Nie je to tak u všetkých, ale väčšina u mňa nemá veľmi dlhú trvácnosť. Kabelky som si niekedy menila každý deň a prekladala si veci z jednej do druhej. A dnes? Po týždni si uvedomím, že nosím tu istú a mala by som ju vystriedať. Musím sa síce priznať, že na topánky a kabelky mám slabosť. Tie si vyberám oveľa viac premyslene a najradšej by som ich doma mala oveľa viac. No uvedomujem si, že ich už toľko nepotrebujem. Preto si už nekupujem ani kabelky. Mám ich pár, kvalitných, ktoré pasujú ku všetkému. Preferujem skôr veľké kabelky, kedže je to môj prenosný domov a nosím tam naozaj všetko. Malé kabelky využívam skôr večer aj keď ma to dosť obmedzuje. Som nervózna, ak pri sebe nemám všetko potrebné. Aj keď veľakrát sa stane, že odtiaľ nevytiahnem skoro nič, ale ten pocit. 😀

Dnes si zvážim každú vec, ktorú si kúpim a viem, že ju naozaj využijem. Týka sa to kabeliek, topánok, oblečenia a aj doplnkov. Po tomto všetko som pochopila, že sú isté kúsky, ktoré nesmú chýbať v žiadnom šatníku.

Vybrala som tie, ktoré sú pre mňa potrebné a neviem si predstaviť, že by som ich vo svojom šatníku nemala.

 

-Čierne nohavice, jeansy

-Biela košeľa

Kvalitné značkové topánky

-Kabelka, ktorá sa hodí ku všetkému – malá/veľká

-Slnečné okuliare

-Sako

-Riflová budna

-Trench coat

-Kožená budna

-Športové tričko

-Šiltovka/klobúk

-Predlžený svetrík

-Mikina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *