AKO MÁLO STAČÍ K ŠŤASTIU- MINI COOPER

Ahojtee 🙂

 

 

Keď som bola malá, zaujímali ma bábiky, domčeky, plyšové hračky a iné dievčenské záležitosti. Nikdy ma nenapadlo, že sa nájdem aj v niečom, čo skor zaujíma opačné pohlavie. Keď som mala tesne pred 18-tkou vedela som, že sa chcem naučiť šoférovať. Je to oveľa pohodlnejšie, keď sa nemusíte na nikoho spoliehať a ak potrebujete niekam ísť, tak proste sadnete a idete. Nehľadala som za tým nič iné, len moje pohodlie a sebestačnosť. Dovtedy som sa spoliehala na kamarátov, kamarátky, rodičov a taxíky. Testy na autoškolu pre mňa boli výzva, ktorú musím zvládnuť nech sa deje čokoľvek.

 

Dnes je doba iná, dievčatá sa zaujímajú o iné veci ako kedysi. Niekedy nebolo prirodzené, aby žena šoférovala. Aj dnes mi príde prirodzenejšie, keď sedím v aute a šoféruje ho chlap. Pokiaľ samozrejme idem s kamarátkou alebo sama, tak šoférujem veľmi rada. V aute si pustím svoje obľúbené pesničky a venujem sa šoférovaniu. Je to istá forma relaxu, keď si môžem falošne na plné hrdlo spievať a nikto ma nepočuje.

 

Určite nie som sama, ktorá sa našla aj v tej “mužskej“ záľube. Nie vždy je to tak, že nás zaujíma len farba, výzor a miesto na kabelku. Aj keď nie som žiadny technik, ale zaujíma ma auto aj po technickej stránke. Mám rada rýchlu jazdu, ale vždy bezpečnú. Keby som si mohla vybrať povolanie na nejaký čas, určite by som chcela testovať všetky možné modely a skúšať rôzne značky áut. No a na spotrebu sa naučím jazdiť asi len vtedy, keď budem mať svoje auto a budem ho tankovať len sama. 😀 Myslím si, že je potrebné vyvrátiť tu hlúpu frázu…“určite je za volantom žena“. Áno, myslím si, že ženy šoférujú horšie, ale som si istá, že existuje X žien, ktoré šoférujú ešte lepšie ako chlapi. A my by sme im mali dokázať opak! Nepokladám sa za najlepšiu vodičku, lebo všetko je o skúsenostiach, ale nepatrím ani medzi tie najhoršie.

 

Mojím prvým vysneným autom bolo Mitsubishi Pajero v červenej farbe. Mal ho náš sused a ja som si povedala, že to auto bude raz moje. Samozrejme časom sa to menilo, páčia sa mi rôzne značky a modely. Slabosť mám na niekoľko značiek a určite by som si chcela aspoň niektoré z nich vyskúšať. Predsa každé auto je iné. Preferujem skor automat, ale určite nezaškodí sem tam aj manuál. Predsa je automatická prevodovka komfortnejšia a jednoduchšia.

Bez pochýb medzi moje vysnené autá patrí aj Mini Cooper v červeno-čiernom prevedení a Anglickou vlajkou na streche. Verím, že toto auto je snom veľa žien. Cooper sa hodí asi každému. Aj napriek tomu, že je maličké, tak je aj rýchle, štýlové a praktické.

Prejdem vlastne k podstate článku. Doteraz som nemala príležitosť šoférovať takého fešáka. Takže.. V jedno sychravé prázdninové ráno mi zazvonil telefón. Samozrejme v polospánku s nie veľmi dobrou náladou som ho zdvihla. Volal mi ocko. Či ešte spím a či by som si nemala chuť pošoférovať. Vôbec som tej otázke nechápala a čosi som zamrmlala. Keď mi vysvetlil situáciu, že sedí v aute Mini Cooper- John Cooper Works a mám možnosť sa v ňom povoziť, tak som vyletela z postele rýchlejšie, ako by som si myslela, že vôbec dokážem. A vedela som, že asi najkrajší zážitok z prázdnin mám v ten deň na zozname. Bol to strieborný fešák v plnej výbave. Nikdy som v takom aute nesedela a trvalo mi veľmi dlho kým som sa vynadívala a uvedomila som si, že v ňom naozaj sedím. Všetko v ňom bolo milé, okrúhle a štýlové. Oči mi žiarili ako diamantové náušnice a na tvári som mala úsmev od ucha k uchu celý čas, až kým som z neho nemusela vystúpiť a vrátiť ho do predajne. Aj keď celú cestu pršalo, vôbec mi to nepokazilo dojem a zážitok z jazdy. Užívala som si ju naplno aj keby som sa mala točiť na kruhovom objazde dookola. Fascinovali ma dve strešné okná, ktoré som si síce neužila, keďže pršalo, ale viem si predstaviť tu atmosféru, keď je vonku pekné počasie. Dúfam, že si takéto autičko ešte budem môcť vyskúšať a napísať vám o ňom oveľa viac.

Pre niekoho je to možno úplna hlúposť, ale ja mám za sebou obrovský zážitok a chcela som sa s ním podeliť aj s vami.

Každý chceme predsa niečo vyskúšať, mať alebo vidieť. Aké sny máš ty? Určite každá z nás túži po krásnom šperku, topánkach, peknej kabelke alebo elegantnom toaletnom stolíku 🙂 Samozrejme mám na mysli len materiálne veci a nebudem tu polemizovať o tom, že zdravie, láska a iné podstatnejšie veci sú prvoradé.

Dúfam, že ešte budem mať podobnú príležitosť a napíšem vám aj o inom krásavcovi, ktorý bude so mnou jazdiť na cestách. 🙂

2 thoughts on “AKO MÁLO STAČÍ K ŠŤASTIU- MINI COOPER

 • 10. augusta 2017 at 13:55
  Permalink

  Mini Coopery majú niečo do seba! 🙂 Ja by som si ho asi nekúpila, pretože som pri autách skôr za praktickosť za rozumnú cenu ako design za veľa peňazí, ale sú krásne!

  Inak veľmi zaujímavý článok, ja som síce vodičák robila až dva roky po 18tke (či tri), keď som sa vrátila na Slovensko, no som za to fakt rada, lebo myslím že v čerstvých 18 by som sa za volantom asi ešte príliš jašila 😀 Nie že by teraz nie ..

  S tvojím názorom o ženách za volantom do bodky súhlasím 🙂 A takisto s tým, že šoférovanie sama je proste relax. Ja často šoférujem aj keď mám iného človeka v aute, resp. asi tri roky som robila koncertného šoféra kamarátom a stršne sa mi páčilo, že sa vytešovali z toho, že ich vozieva žena 😀 Bol to pre mňa taký kompliment

  Nasklee – http://www.nasklee.com

  Reply
  • 22. augusta 2017 at 18:46
   Permalink

   Úplne s tebou súhlasím 🙂 Ta cena je dosť vysoká, ale je to chutný kúsok :)) Verím tomu, že chlapi ocenia sympatickú šoférku 😛

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *