5-X OBĽÚBENÝ KRYCÍ MAKE-UP Revlon, Vichy, Estée Lauder, L´oréal, Maxfactor

Prajem vám pekný deň 🙂

Určite nie som jediná, ktorú trápi problematická pleť a preto som sa rozhodla napísať článok o tom, aké make-upy používam.

Už od svojej útlej puberty bojujem s problematickou pleťou, čo som už viackrát spomínala na blogu. Týždeň mám pleť úplne v poriadku a potom nemôžem bez make-upu ani na krok. Ani neviete, ako by som chcela nosiť nejaké BB-čko, ktoré mi pleť len zjednotí a nemusím používať vysoko krycie make-upy a korektory. No bohužiaľ nikto za svoju pleť nemôže a musíme to brať tak, ako to je. Myslela som si, že zato môže strava, prostredie a pod..ale časom som zistila, že to mám jednoducho dané a musím to brať, ako moju súčasť. Pri každom pohľade do zrkadla si hovorím, že jedného dňa ma to prejde a budem mať pleť takú, akú si zaslúžim. O svoju pokožku sa dôkladne starám a nie len kvôli nedostatkom na pleti, ale preto, že keď raz budem mať 40 rokov, moja pleť nebude ako zoschnutá slivka. Preto je starostlivosť veľmi dôležitá. Netreba na seba nanášať milión vrstiev krémov, ale je veľmi dôležité si pleť každý deň čistiť a hydratovať. Čistením zbavíte pokožku nečistôt a baktérií. Krémy sú veľmi dôležité, ale nezabudnite na vnútornú hydratáciu, čiže dostatočný príjem vody. Ak pijete málo, tak vám nepomôžu žiadne krémy, lebo pokožka si žiada viac. Priznám sa, nepatrím k poctivkám čo denne vypijú 3-4l vody, ale snažím sa denne vypiť 2l vody. Síce sú dni, keď zistím, že som ledva vypila malú fľašu minerálky, no automaticky sa to snažím napraviť.

Možno veľa z vás ma názor na make-up, že je zbytočný, zaťažuje pleť, upcháva póry… Tak môj názor je, že skoro každý make-up obsahuje SPF, ktoré vašu pleť chráni pred slnečným žiarením, pokiaľ si pleť dôkladne vyčistíte pred nanášaním make-upu, tak naopak make-up chráni vašu pleť, pred vonkajšími vplyvmi a baktériami. Samozrejme pokiaľ ho máte na tvári 24 hodín, tak to veru zdravé nie je.


1. L´oréal- True Match    Odtieň- 5.N

Make-up som si kúpila vďaka recenziám mojich obľúbených blogeriek. Je ľahký, na pleti nepôsobí ako maska, ľahko sa zapracúva do pleti. Pokiaľ chcete ešte vyššiu kryciu schopnosť ako má, tak ho môžete navrstviť, vôbec sa tomu nebráni a nevytvára žiadne fľaky a hrudky. Aplikátor je praktický vo forme pumpičky. Vydrží celý deň a do vrások nezalieza. Konzistencia je výborná a aplikujem ho štetcom.

2. VICHY- Dermablend 3D     Odtieň- 25 NUDE

O tom make-upe ste už mohli na mojom blogu čítať. Celá rada Dermablend sa Vichy veľmi vydarila. Rada Dermablend má aj sypký transparentný púder, tuhý korektor a make-up. Kúpite to skoro v každej lekárni. Aplikácia je jednoduchá, je trochu tuhý a kryciu schopnosť má výbornú. Pri tomto make-upe nepoužívam štetce, ale prsty. Príde mi, že vtedy lepšie sedí na pleti. Do vrások nezalieza a vydrží celý deň. Má dokonalý matný finish a aplikátor je klasický, čiže ho treba vytláčať.

 

3. REVLON- Colorstay     Odtieň- 300 Golden Beige

Tento make-up ma síce nepraktický aplikátor, tak ho musím aplikovať vatovou tyčinkou. Klasický otvor na šrúbovanie. Je dobre krycí, konzistenciu ma hustejšiu a na pleti vyzerá veľmi dobre. Aplikujem ho štetcom alebo beauty blendrom, pre vyššiu kryciu schopnosť. Do vrások nezalieza a vydrží cely deň. Na pleti vyzerá prirodzene a verím, že bude aj vaším dobrým spoločníkom.

4. MAXFACTOR- Lasting Performance    Odtieň- 105 Soft Beige

Dlhotrvajúci make-up, prirodzený na pleti, ľahký a dobre krycí. Používam ho, keď je moja pleť lepšia, ako iné dni. Aplikácia je jednoduchá a najlepšie sa zapracúva štetcom alebo beauty blendrom. Je vhodný na všetky typy pleti a po aplikácií vytvára prirodzený matný finish. Aplikátor je klasický a make-up sa z tuby vytláča. Za mňa určite áno 🙂

5. ESTÉE LAUDER- Double Wear    Odtieň- 2W1

Tak ako aj pri make-upe Revlon, tak aj pritom je aplikátor nepraktický, čiže fľaštička bez aplikátora. Tento je o trochu redší a dá sa aj vylievať. Aplikujem ho štetcom, pre lepšie zapracúvanie.  Má výbornú kryciu schopnosť, zapracúva sa veľmi dobre a na pleti sedí dokonale. Do vrások nezalieza a dá sa veľmi dobre vrstviť. Tento make-up je známy po celom svete a určite nie som jediná, ktorá ho doslova zbožňuje. Kúpite ho v parfumérií alebo v Auparku (BA) v predajni Estée Lauder. Finish je matný, ale ja používam ako posledný krok púder, pre lepšiu výdrž. <3

Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a pomôžem vám, k lepšiemu výberu make-upu. <3

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *